Starea pârtiilor din Poiana Brașov. Zăpadă de primăvară
Starea pârtiilor din Poiana Brașov. În această dimineață s-au înregistrat -1 grad Celsius în Masivul Postăvarul și 0 grade Celsius în Poiana Brașov.
![Starea pârtiilor din Poiana Brașov. Zăpadă de primăvară Starea pârtiilor din Poiana Brașov. Zăpadă de primăvară](https://i0.wp.com/www.radiovacanta.ro/wp-content/uploads/2024/02/WhatsApp-Image-2024-02-26-at-09.45.12.jpeg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Vacanța, 27 februarie 2024, 09:47
Sunt condiții bune pentru practicarea sporturilor de iarnă, anunță Radio România Brașov FM.
Conform Facebook Emil Farcasanu, „zăpada rezistă și încă nu avem sectoare închise!!! În afară de zona «S-ul Mare» de pe Lupului și de pârtia Subteleferic inferior, toate pârtiile sunt deschise, amenajate și în condiții bune! Din cauza diferențelor mari de temperatură zi/noapte, este posibil ca dimineața pârtiile să fie tari/înghețate. După prânz, zăpadă de primăvară târzie… dar este”.
Starea pârtiilor din Poiana Brașov. Funcționează următoarele instalații de transport pe cablu: telegondola, telecabinele Capra Neagră și Kanzel, telescaunele Ruia și Lupului, teleschiurile Ruia, Bradul și Stadion.