Ninge în Poiana Brașov. Condiții foarte bune pentru schiori
Starea pârtiilor din Poiana Brașov. În această dimineață s-au înregistrat -5 grade Celsius în Masivul Postăvarul și -1 grad în Poiana Brașov, unde ninge.
![Ninge în Poiana Brașov. Condiții foarte bune pentru schiori Ninge în Poiana Brașov. Condiții foarte bune pentru schiori](https://i0.wp.com/www.radiovacanta.ro/wp-content/uploads/2024/02/PARTIE-KANZEL.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Vacanța, 18 februarie 2024, 11:46
Sunt condiții foarte bune pentru practicarea sporturilor de iarnă, anunță Radio România Brașov FM.
Conform Facebook Emil Farcasanu, „în afară de zona «S-ul Mare» de pe Lupului și de pârtia Subteleferic inferior, toate pârtiile sunt deschise, amenajate și în condiții bune!”.
Funcționează următoarele instalații de transport pe cablu: telegondola, telecabinele Capra Neagră și Kanzel, telescaunele Ruia și Lupului, teleschiurile Bradul și Stadion, banda din Snowpark-ul pentru copii Bradul.
FOTO: Radio România Brașov FM