Drumul Apusenilor va fi dat în folosință în luna august
Întregul traseu bihorean al acestui drum – anume 43 de kilometri, dintre Remeţi – Coada Lacului – Beiuş, plus alţi 13 kilometri la limita cu judeţul Cluj, deja finalizaţi – va fi deschis circulaţiei la jumătatea lunii august.
![Drumul Apusenilor va fi dat în folosință în luna august Drumul Apusenilor va fi dat în folosință în luna august](https://i0.wp.com/www.radiovacanta.ro/wp-content/uploads/2023/07/drumul-Apusenilor-3.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Vacanța, 21 iulie 2023, 08:00
Întregul traseu bihorean al acestui drum – anume 43 de kilometri, dintre Remeţi – Coada Lacului – Beiuş, plus alţi 13 kilometri la limita cu judeţul Cluj, deja finalizaţi – va fi deschis circulaţiei la jumătatea lunii august.
De atunci se va putea circula pe Drumul Apusenilor între Cluj şi Bihor, ce are o lungime totală de 81 de kilometri.
Partea clujeană a Drumului Apusenilor, cu o lungime de 25 de kilometri, a fost deschisă circulaţiei în luna mai a acestui an.
Foto: arhivă Radio Cluj