GORJ: Concurs de Streetball 3×3, la Motru, între 25-27 august
![GORJ: Concurs de Streetball 3×3, la Motru, între 25-27 august GORJ: Concurs de Streetball 3×3, la Motru, între 25-27 august](https://i0.wp.com/www.radiovacanta.ro/wp-content/uploads/2023/08/cos-baschet.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Nadia Deciu, 21 august 2023, 08:10
Orașul Motru, din județul Gorj, va deveni, pentru trei zile, capitala baschetului – spectacol. În perioada 25 – 27 august, va avea loc a III-a ediție a Concursului Streetball 3×3, prevăzut cu premii și medalii pentru participanți. Evenimentul are ca scop promovarea sportului, în rândul tinerilor și nu numai, din comunitatea locală a municipiului Motru.
În prima zi, pe 25 august, va avea loc deschiderea oficială a concursului și meciurile de calificare pentru categoria de vârstă 10-15 ani. Pe 26 august, se vor desfășura meciurile de calificare între echipele înscrise în competiție, iar, pe 27 august, vor avea loc semifinalele și finala, precum și desemnarea câștigătorilor și decernarea premiilor celei de a III-a ediții a Concursului Streetball 3×3.
Înscrieri se mai pot face, până pe 23 august, ora 18.00.
![](https://i0.wp.com/www.radiovacanta.ro/wp-content/uploads/2023/08/streetball-motru-1.jpg?resize=724%2C1024&ssl=1)
Radio România Oltenia – Craiova