„Cu dragoste de peste Prut” – expoziție la Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Gorj
![„Cu dragoste de peste Prut” – expoziție la Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Gorj „Cu dragoste de peste Prut” – expoziție la Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Gorj](https://i0.wp.com/www.radiovacanta.ro/wp-content/uploads/2023/07/cu-dragoste-1.jpg?resize=850%2C453&ssl=1)
Articol de Nadia Deciu, 4 iulie 2023, 08:55
Profesori și studenți de la Academia de Muzică, Teatru și Arte Plastice din Chișinău își aduc lucrările cele mai frumoase, pentru a fi expuse la Târgu Jiu, la invitația directorilor Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale (CJCPCT ) Gorj, și a Ansamblului Artistic Profesionist „Doina Gorjului”. Vernisajul expoziției de pictură „Cu dragoste de peste Prut” va avea loc marți, 4 iulie 2023, la sala „Florin Isuf” a CJCPCT Gorj, începând cu ora 18.00.
Daniela Gapșea, purtător de cuvânt CJCPPCT Gorj:
![](https://i0.wp.com/www.radiovacanta.ro/wp-content/uploads/2023/07/cu-dragoste.jpg?resize=585%2C1024&ssl=1)