CRAIOVA: „Olimpiada de fotbal“, la final
![CRAIOVA: „Olimpiada de fotbal“, la final CRAIOVA: „Olimpiada de fotbal“, la final](https://i0.wp.com/www.radiovacanta.ro/wp-content/uploads/2023/11/daniel-norin-lBhhnhndpE0-unsplash-scaled.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Nadia Deciu, 26 noiembrie 2023, 19:00 / actualizat: 26 noiembrie 2023, 20:21
Cea de-a doua ediție a competiției „Olimpiada de fotbal“, organizată de Consiliul Județean Dolj, prin intermediul Clubului Sportiv Județean Știința „U“ Craiova, și destinată elevilor din ciclul gimnazial, s-a încheiat astăzi, trofeul revenind echipei de la școala din comuna Sadova.
Turneul a angrenat, și în acest an, 108 formații reprezentative ale unităților de învățământ din județ, cărora le-au fost oferite seturi de echipament de joc și mingi de fotbal.
foto:unsplash