”Grădinița estivală” continuă
Copiii participă la activități educaționale și recreative, desfășurate de cadre didactice și voluntari, beneficiază de materialele necesare bunei desfășurări a activităților, precum și de suport alimentar.
![”Grădinița estivală” continuă ”Grădinița estivală” continuă](https://i0.wp.com/www.radiovacanta.ro/wp-content/uploads/2023/08/lucas-alexander-sJuDgtkUyYs-unsplash-2-scaled.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Nadia Deciu, 6 august 2023, 20:31 / actualizat: 7 august 2023, 9:57
Organizația “Salvați Copiii !”, filiala Dolj, continuă în luna august, cea de-a IX-a ediție a programului „GRĂDINIȚA ESTIVALĂ”.
Pe parcursul lunilor iulie – august, în cadrul Organizației “Salvați Copiii!” Filiala Dolj, se desfășoară „GRĂDINIȚA ESTIVALĂ”, aflată, deja la editia a IX-a, pentru un grup de peste 20 de copii cu vârste cuprinse între 3 -7 ani, care nu au frecventat grădinița (sau au frecventat-o ocazional) ori care se încadrează in orice tip de vulnerabilitate.
În cadrul Grădiniței estivale de la Școala Gimnazială « Alexandru Macedonski » Craiova, copiii participă la activități educaționale și recreative, desfășurate de cadre didactice și voluntari, beneficiază de materialele necesare bunei desfășurări a activităților, precum și de suport alimentar.
“Rolul voluntarilor care vin alături de cei mici și îi susțin în toate activitățile este esențial”, a precizat prof. Mihaela Carmen Stăncele, reprezentant al Filialei Dolj a “Salvaţi copiii!”.
Radio România Oltenia Craiova – Cosmin Meca
FOTO: Unsplash