Expoziția „Re:Imagine Brașov”, la Muzeul Național Cotroceni
Expoziția reunește lucrările a 20 de artiști contemporani brașoveni a căror inspirație provine din patrimoniul construit al pitorescului oraș de sub Tâmpa.
![reimagine brasov la muzeul de arta reimagine brasov la muzeul de arta](https://i0.wp.com/www.radiovacanta.ro/wp-content/uploads/2024/02/reimagine-brasov-la-muzeul-de-arta.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Anna Martina Piukovici, 8 februarie 2024, 15:35
Expoziția „Re:Imagine Brașov” va putea fi văzută, din 8 februarie, la Muzeul Național Cotroceni.
Aceasta reunește lucrările a 20 de artiști contemporani brașoveni a căror inspirație provine din patrimoniul construit al pitorescului oraș de sub Tâmpa.
Proiectul „Re:Imagine Braşov” a fost inițiat în 2023 de Muzeul de Artă Brașov și Depoul de Artă Urbană și a presupus, printre altele, crearea unor opere de artă direct sub privirile publicului vizitator, informează Radio România Brașov.
„Re:Imagine Brașov” va rămâne la Muzeul Național Cotroceni până în 8 aprilie.