Eveniment dedicat Zilei Culturii Naționale
Asociația Culturală Ovidiu Barteș-Music, în parteneriat cu Muzeul Etnografic al Transilvaniei și cu Liceul de Coregrafie și Artă Dramatică ″Octavian Stroia″ din Cluj-Napoca organizează evenimentul ”MAI AM UN SINGUR DOR”, dedicat Zilei Culturii Naționale.
![Eveniment dedicat Zilei Culturii Naționale Eveniment dedicat Zilei Culturii Naționale](https://i0.wp.com/www.radiovacanta.ro/wp-content/uploads/2024/01/ziua-culturii-nationale.webp?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol de Radio Vacanța, 5 ianuarie 2024, 13:29
Asociația Culturală Ovidiu Barteș-Music, în parteneriat cu Muzeul Etnografic al Transilvaniei și cu Liceul de Coregrafie și Artă Dramatică ″Octavian Stroia″ din Cluj-Napoca organizează evenimentul ”MAI AM UN SINGUR DOR”, dedicat Zilei Culturii Naționale.
Momente artistice de coregrafie, poezie, muzică folk, muzică cultă, café-concert, folclor vocal și folclor instrumental vor fi prezentate de elevi talentați și artiști consacrați, vineri 12 ianuarie, de la ora 17.00, în Sala Reduta a Muzeului Etnografic.
Intrarea va fi liberă, în limita locurilor disponibile.
Radio Cluj poate fi ascultat şi online, AICI sau pe telefon: 031 504 0456, apel cu tarif normal.
Ne găsești și pe facebook, twitter și instagram.